menu icon newsbox tv
  מה אנחנו חושבים על הסוף של משחקי הכס - ניוזבוקס
   

  מה אנחנו חושבים על הסוף של משחקי הכס

  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! בקרוב הפתעה גדולה...
  זה לוקח בדיוק שניה ללחוץ על כפתור אהבתי \ Like!

  לפני שיגיעו התלונות אנחנו ממליצים למי שלא ראה את הפרק האחרון של משחקי הכס ששודר שלשום להפסיק לקרוא מכיוון שהכתבה מכילה ספוילרים ודנה על עתיד הסדרה כך שגם אנשים שראו את הפרקים עלולים למצוא פה רעיונות חדשים להמשך שאולי יגרעו להם מהחוויה.

  נתחיל בכך שהעונה האחרונה של משחקי הכס הייתה מבחינתנו העונה החלשה ביותר מבין כל העונות ששודרו עד עתה. העונה התחילה באופן חלש מאוד וכשחשבנו שהיא תשתפר היא איכזבה, רק בפרק השמיני היא החלה להראות ניצוצות של מה שזכרנו מהעונות הקודמות אך לא התרוממה מספיק כדי להרשים אותנו יותר מדי אפילו בפרק הסיום.

  ייאמר לזכותם שמבחינת הפקה הם רק השתפרו וניתן לראות את זה בצירוף הדרקון של חאליסי לסיפור ובקרב המפורסם והמרשים ביותר נגד המהלכים הלבנים, אך פה נגמרו המחמאות. בעונות הקודמות היינו רגילים לראות ולסיים כל פרק בפה פעור ובמתח עצום מה שלא קרה במהלך כל העונה הזאת (למעט אולי הסצנה האחרונה) ואולי אפילו לא ניסו בכלל.

  מה שכן, בפרק האחרון ניסו לפצות זאת עם שינויים מעניינים ואולי אפילו בהריגת שחקנים ראשיים. נתעלם מסצנת הבושה של סרסיי שאמנם הגיעה לה, אך הצליחה להביש גם את יוצרי הפרק בכך שהפכו אותה מסצנה של 2 דקות לסצנה ארוכה ומתישה (ואגב, לאכזבת הצופים מדובר בכפילת גוף). נתעלם גם מהאביר שנדר שתיקה וכבר קיבלנו רמז בסוף העונה הקודמת שמדובר ב'הר' שנפצע לאחר הקרב נגד הנסיך אוברין. נתעלם גם מהעיוורון המפתיע של אריה ובהריגת האדם הראשון ברשימה שלה. נתמקד בדמויות שנהרגו. זה מה שקרה לסטאניס, שמותו אמנם לא נראה על המסך אך ניתנת התחושה שבריאן לא ויתרה לו למרות ההיסוסים על פניה. אותו דבר לגבי הסוף המפתיע עם ג'ון סנו שדווקא כן הצליח להפתיע גם את האנשים שרגילים להגיד את המשפט 'ידעתי שזה יקרה' בכל פרק.

  מותו של ג'ון סנו היה המוות המפואר ביותר והכי לא צפוי העונה, הוא נעשה בצורה מתוחכמת וסימלית ורגע אחרי שכבר חשבנו שנראה את דודו של ג'ון שנעלם לנו מהעונה הראשונה הרגשנו נבגדים. כשאׂולי הפרחח החליט לתת את המכה האחרונה ולהרוג את השחקן שייחשב האהוב ביותר והמבטיח ביותר בסדרה עד כה זה כבר הרגיש ממש רע. רבים שאלו את השאלה 'האם הוא באמת מת?' ו-'איך יכול להיות שהרגו את ג'ון סנו דווקא אחרי שהיה נראה שמגלים על הדמות שלו כל כך הרבה דברים חדשים?' ואת התשובות הם לא יקבלו לפחות עד העונה הבאה.

  אך בואו ננסה לחשוב שניה באילו דרכים ניתן להציל את ג'ון סנו, הרי כבר ראינו אנשים שחוזרים מהמתים או כמה דברים על טבעיים אחרים בסדרה. תאוריות רבות כבר החלו להתרוצץ ברשת מאז, החל מכאלו שטוענים שיש בו דם משושלת טארגאריין (נרחיב בהמשך) שיגרום לו לשרד את המוות או שמא הישועה תבוא דווקא ממליסנדרה שחזיונותיה לניצחונו של סטאניס הטעו אותה והיא הלכה לחפש אדם אחר עם דם של מלכים (נרחיב בהמשך) מה שהוביל אותה חזרה אל הטירה של העורבים.

  אם מסתכלים אל עבר הסדרה, כבר ראינו דמות שחזרה לחיים בעזרת אל האור (Lord of the Light) ושמו הוא בריק דונדריון שנהרג בקרב נגד סנדור "כלב השמירה" קלגאן. היו גם כאלו שאפילו ניחשו ניחוש פרוע שהוא יחזור בתור מת מהלך, אבל במשחקי הכס, מי יודע, אולי זה לא כל כך מופרך. מה שכן, יש תקווה לג'ון.

  אלו מכם שהרימו גבה כשאמרנו שבג'ון סנו זורם דם של מלכים או משושלת טארגאריין ואמרו לעצמם "אבל הוא ממזר של בן סטארק" אולי שכחו כמה קטעים שראו במהלך העונה בהם מסלינדרה הבחינה שמשהו שונה בעלם החמודות ש'לא יודע כלום' בנוסף לכמה וכמה איזכורים על רייגאר טארגאריאן שסופו ואורח חייו שנויים במחלוקת בעיני דמויות שונות בסדרה. גם אם חושבים על זה, לחשוב שלנד סטארק יוולד ילד מאם אחרת נשמע קצת לא מתאים לאופי שלו, ועל פי הסתירות בסיפורים על האופי של רייגאר ניתן להבין שיש פה משהו אחר. כמובן שלקוראי הספרים יש אולי סיבות נוספות לחשוב כמונו שעליהן לא נרחיב.

  לסיכום, הפרק האחרון היה פרק מאוד חשוב בשביל העונה, לא רק שהוא עשה מאמצים כבדים כדי לשמור על כבוד הסדרה, הוא גם השאיר לנו סקרנות רבה לגבי עתידה ואם לא מכיוון ג'ון סנו אז מכיון עלילות אחרות שנשארו פתוחות או שמא חזרה של דמויות שלא ראינו כבר זמן כמו בראן, הודור וגינדרי, בנו הממזר של רוברט (מה שאומר שיש עוד אדם עם דם של מלכים שמסתובב לו איפה שהוא בממלכה). העלילות שנפתחו בסוף העונה עם סאנסה וסרחן שברחו, חאליסי ומסע החיפושים אחריה, הנקמה של סרסיי (או שמה כפרתה?) ועיוורונה של אריה יהיו מעניינים לא פחות. שיהיה לנו בהצלחה.

  יש שיטה אחת פשוטה ומטריפה כדי להיות מגנט בחורות! זה פשוט מדהים!!! רוצים לדעת איך? לחצו כאן

  One thought on “מה אנחנו חושבים על הסוף של משחקי הכס”

  1. אני מסכים העונה הנוכחית היתה הפחות טובה ממה שראינו עד כה. פרק 8 היה הפרק הראוי היחיד העונה. כאשר הפרק האחרון נראה כפרק שניסו לדחוף לו את כל מה שלא הספיקו לעשות העונה. השינויים המסיביים שיוצרי הסדרה עשו העונה פגעו בה אנושות, סטאניס עד לכך.

  השאר תגובה

  שיתופים