menu icon newsbox tv
  5 טקסי התבגרות משוגעים מתרבויות שונות בעולם - ניוזבוקס
   

  5 טקסי התבגרות משוגעים מתרבויות שונות בעולם

  פורסם לפני 6 שנים עם התגיות , , , , ,
  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! בקרוב הפתעה גדולה...
  זה לוקח בדיוק שניה ללחוץ על כפתור אהבתי \ Like!

  טקסי התבגרות זה דבר שעושים בהרבה דתות ותרבויות בעולם אך לא כולם עושים את זה בדרך דומה. למשל, ליהודים יש את טקסי הבר מצווה שמראים שהילד הגיע לגיל מצוות וזה בדרך כלל מלווה בקריאה בתורה וזריקת סוכריות, לא משהו מזיק. יכול להיות שאם מישהו יסתכל על זה מהצד זה יהיה ממש מוזר, אבל לנו זה הדבר הטבעי והנכון לעשות. בגלל זה כשתקראו מה תרבויות אחרות עושות, יכול להיות שזה יראה לכם מוזר, אבל להם זה דווקא טבעי והגיוני.

  Fulani

  לשבט הזה שנמצא בעיקר באזורים המערביים של אפריקה יש דרך די כואבת כדי להכיר לנערים הצעירים את הקשיים שהם יחוו כשהם יגדלו. הנערים נשלחים לקרבות אחד נגד השני עם כלי נשק שנוצרו במיוחד ולבסוף הקהל בוחר מי נלחם טוב יותר מבין השניים ומכתירים אותו ללוחם.

  Mardudjara Aborigines

  ילידי שבט המרדודג'רה (Mardudjara) עוברים כמה שלבים כואבים לא פחות ברגע שהם מגיעים לגיל הבגרות. בהתחלה חבורת גברים רוכנים מעליהם ועושים להם ברית מילה בעזרת חרב וכשהם מרגישים טוב יותר זה הופך ליותר אכזרי – הם לוקחים אותם למדורה גדולה ושם חותכים "עוד יותר" (אנחנו בכוונה נמנעים מתיאורים מדויקים יותר) כשהדם מטפטף אל תוך האש.

  Mandan Okipa

  בשביל להוכיח שהם ראויים להתבגר ולהיות לוחמים צריכים הצעירים בשבט הזה לעמוד במבחני רעב וחוסר שינה. הם נשארים ערים במשך 5 ימים רצופים ללא אוכל ואז כשהם רואים את האור בקצה המנהרה הם משופדים על ידי חצים. כשהסיוט נגמר, הם חותכים לעצמכם את הזרת ומגישים אותה בתור "מנחה".

  Mentawaian Tribes

  בשבטים האלו שנמצאים באי סומטרה שבאינדונזיה, נחשבות הנשים יפות ביותר כשהשיניים שלהן מחודדות. מה שאומר שברגע שהן מגיעות לגיל הבגרות, הגיעה הזמן לעבודת הפיסול. בעזרת הכלים המתאימים מתחילים 'לחצוב' בשיניים שלהם ללא שום חומרי הרדמה כמובן, כך שזה ממש כואב, עד שמתקבלת הצורה הרצויה.

  השבטים שבאי ונואטו

  השבטים המתגוררים באי ונואטו שבאוקינוס השקט משתתפים בטקס שנקרא בשם "צלילת קרקע" (משהו כזה) ובו בגילאי 7-8 הם קושרים חבלים מצמחים לרגליהם ומבצעים קפיצת בנג'י ממגדל שגובהו יכול להגיע ל-30 מטרים. החבלים שבהם הם משתמשים לא חזקים כל כך וגם הקשירות לא תמיד מבוצעות נכון ולכן יש סיכוי שהם ינקעו את רגליהם או אפילו יתרסקו על הקרקע.

  החלטנו הפעם לכתוב רק על 5 כדי לראות עד כמה הקהל מתעניין בכתבה מהסוג הזה. אם יהיה ביקוש בלייקים ושיתופים, נחליט אם לפרסם חלק נוסף בקרוב. (עדכון: חלק 2 פורסם, לכניסה לחלק 2)

  יש שיטה אחת פשוטה ומטריפה כדי להיות מגנט בחורות! זה פשוט מדהים!!! רוצים לדעת איך? לחצו כאן

  5 thoughts on “5 טקסי התבגרות משוגעים מתרבויות שונות בעולם”

  השאר תגובה

  מאת מערכת האתר

  מערכת האתר וחברי צוות דפי הפייסבוק דברים שלא ידעתם, ניוזבוקס ומצחיקיפדיה. אם גם אתם מעוניינים לכתוב באתר, צרו קשר בקישור הזה.
  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! הפתעה גדולה בדרך...
  מה עוד חדש?
  שיתופים