menu icon newsbox tv
  10 תגליות ארכיאולוגיות מדהימות חלק א' - ניוזבוקס
   

  10 תגליות ארכיאולוגיות מדהימות חלק א'

  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! בקרוב הפתעה גדולה...
  זה לוקח בדיוק שניה ללחוץ על כפתור אהבתי \ Like!

  אם יש משהו שאתם הולכים לגלות ברשימה הזאת זה שבני האדם במהלך ההיסטוריה עשו דברים משונים מאוד ואכזריים מאוד. קריאה קצרה של הרשימה תיתן לכם להסיק מסקנות פזיזות לגבי העבר, אבל אל דאגה, לא כולם היו כאלה.

  1. מתקן לסילוק תינוקות

  המקום הראשון שנדבר עליו ברשימה הזאת הוא בית מרחץ באשקלון מהתקופת הרומאים \ התקופה הביזנטית. במערכת הביוב של המקום התגלתה כמות עצומה של עצמות ששייכים ליותר מ-100 תינוקות. לא ברור מה הייתה המטרה של המקום ואיך העצמות הגיעו לשם. מקור

  2. הונציאנים הערפדים

  החתיכה שאתם רואים בתמונה נמצאה סמוך ולנציה. אם היום למדנו מסרטי מדע בדיוני שהדרך הטובה ביותר להרוג ערפדים היא לתקוע להם סכין בלב, לפני זמן רב לא חשבו ככה והשיטה הייתה לתקוע להם חתיכת בלוק בתוך הפה כדי שלא יוכלו למצוץ יותר דם, הגיוני לא? מקור

  3. קורבנות האצטקים

  אז נכון שזה לא חדש שהאצטקים היו מקריבים קורבנות בכל מיני פסטיבלים משונים, אבל גילויים חדשים משנת 2004 סמוך לעיר מקסיקו סיטי חושפים גופות ערופות וחתוכות של בני אדם ובעלי חיים ששופכים קצת אור על גודל הזוועה.

  4. צבא הטרקוטה

  מדובר בצבא של פסלים אנושיים שיום אחד יתעוררו לחיים ויהרגו את כל תושבי כדור הארץ. סתם. למעשה, צ'ין שה-חואנג, קיסר סין הראשון ומייסד שושלת צ'ין מאוד חשש לגבי גורלו גם אחרי שימות, ולכן הוא ביקש (בלשון המעטה) שיקברו אותו יחד עם צבא של לוחמים (פסלים, לא בני אדם) שיגנו עליו בעולם הבא.

  5. המומיה הצורחת

  בניגוד להיום, לא כל המצרים העתיקים חשוב על כך שאם אתם לא קושרים את הסנטר לשאר הגולגולת אז הלסתות של הנקברים ייפערו במראה שנראה כמו צעקה. מה שכן, ארכיאולוגים מצאו לא מעט מומיות שדווקא כן צרחו במהלך קבירתם, כנראה במהלך תהליך של עינוי כחלק מטקס פולחני. המומיה הצעקנית מלמעלה נקראת "אדם לא ידוע E" והיא התגלתה בשנת 1886.

  תנו לייק ותמשיכו לגלול למטה.

  6. המצורע הראשון

  בעבר סברו שצרעת, שידועה גם כמחלת הנסן, היא מדבקת ביותר ולכן היו מנדים את המצורעים (קישור בסוף הכתבה) או שהם היו חיים בבידוד ולכן השלד המצורע למעלה שנמצא בהודו, לא נשרף כשאר השלדים על פי מסורת ההינדו. השלד שאתם רואים למעלה הוא התיעוד הראשון של שלד מצורע והוא ככל הנראה מלפני 4000 שנה.

  7. אבן הרוזטה

  התגלתה ב-1799 על ידי חייל צרפתי ששוטט בחולות מצרים. זוהי למעשה אחת התגליות הארכיאולוגיות החשובות ביותר והיא הייתה חשובה ביותר להבנת כתבי החרטומים. האבן היא למעשה קטע מתוך אבן גדולה יותר שמכילה צו שהוציא המלך תלמי החמישי בסביבות שנת 200 לפנה"ס והיא כתובה בשלוש שפות: כתב חרטומים מצרי, כתב יד עממי וכתב יווני עתיק.

  8. כדורי האבן בקוסטה ריקה

  כ-300 אבנים שהתגלו לפני כ-80 שנה עדיין לא פוענחו ואף אחד לא יודע מה מטרתן. בין האמונות הרבות יש הסוברים שמדובר באבנים שנוצרו מהטבע, אבנים שיצאו מהעיר האבודה אטלנטיס (קישור בסוף הכתבה) ויש אפילו הטוענים שבמרכז הכדורים קיים פול קפה יחיד ומיוחד. כשהתגלו האבנים, התפלאו במיוחד מהדיוק ביצירת עיגול כל כך מושלם, אבל למעשה מחקרים עדכניים יותר גילו שהכדורים הם למעשה רק 94% ממעגל מושלם באמת.

  9. איש הגראובל

  האיש הפוטוגני שבתמונה הוא אדם נוסף שהתגלה בתוך ביצה (bog) מבין רבים, אבל הוא המיוחד מביניהם מכיוון שגופתו נשמרה בצורה מאוד טובה. אפילו השיער והציפורניים עור נותרו ועל כן זה אפשר לחוקרים לגלות כיצד הוא מת. מה שהם גילו למעשה היה שהוא הושלך לביצה כחלק מקורבן שיעזור בתקופת הבציר הבאה.

  10. עפיפוני מדבר

  מתקנים אלו התגלו על ידי טייסים בתחילת המאה ה-20 בירדן ולאחר מכן במקומות נוספים במזרח התיכון ובתוכם ישראל. מדובר בשורות של אבנים נמוכות שיוצרות צורה של עפיפונים מהאוויר. בתחילה לא הובן מה הייתה מטרת ה'עפיפונים' האלו אך כיום, לאחר מחקרים רבים, הובן שמטרת מתקנים אלו הייתה לנתב את דרכם של בעלי חיים ולגרום ליפול או להילכד וכך יהיה יותר קל לצוד אותם. מלכודת בקיצור.

  כפי שאמרנו בכתבה, קישורים לכתבות קשורות:
  ערים אבודות (אטלנטיס), מחלות קטלניות בהיסטוריה (צרעת).

  יש שיטה אחת פשוטה ומטריפה כדי להיות מגנט בחורות! זה פשוט מדהים!!! רוצים לדעת איך? לחצו כאן

  6 thoughts on “10 תגליות ארכיאולוגיות מדהימות חלק א'”

   1. bog זה ביצה. לא ביצה כמו מה שהתרנגולת מטילה אלא המים המלוכלכים חומים-ירוקים האלו. הוא הושלך לשם כחלק מהקרבת קורבן והשתמר בצורה נפלאה.

  השאר תגובה

  מאת מערכת האתר

  מערכת האתר וחברי צוות דפי הפייסבוק דברים שלא ידעתם, ניוזבוקס ומצחיקיפדיה. אם גם אתם מעוניינים לכתוב באתר, צרו קשר בקישור הזה.
  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! הפתעה גדולה בדרך...
  מה עוד חדש?
  שיתופים