menu icon newsbox tv
  העינויים האכזריים ביותר בהיסטוריה חלק ב' - ניוזבוקס
   

  העינויים האכזריים ביותר בהיסטוריה חלק ב'

  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! בקרוב הפתעה גדולה...
  זה לוקח בדיוק שניה ללחוץ על כפתור אהבתי \ Like!

  כשפירסמנו את הכתבה הקודמת של העינויים האכזריים ביותר בהיסטוריה חלק א', לא חשבנו שההתלהבות תהיה כל כך גדולה. אולי זה מלמד משהו על הקוראים שלנו, קצת סדיסטים הייתי אומר.

  בכל אופן, לאור ההצלחה הגדולה של הכתבה ובשל הביקוש הרב, החלטנו להכין היום כתבה נוספת בתקווה שהיא תהיה מעניינת אפילו יותר מהקודמת. אז אנחנו ממשיכים את הרשימה, ונזכיר לכם שוב: חלק מהדברים עלולים להיות קשים לקריאה וכמובן – לא לנסות את זה בבית! (ואני באמת מתחיל לחשוש!)

  11. בורג פרפר

  המכשיר הבא נוצר בלא מעט צורות וגרסאות, בעיקרון הוא נועד למחוץ דברים בצורה איטית ומענה על מנת להוציא וידוי מהאדם המעונה. המכשיר שבתמונה נועד למחוץ אצבעות, אך קיימים דגמים בהם ניתן למחוץ גם מרפקים וברכיים ואף כאלה שנועדו למחוץ ראשים.

  12. חבל עינויים

  בשביל שהרשימה תהיה ארוכה ככל שניתן, אנחנו חייבים להוסיף חֶבֶל (Rope) כדרך פופולרית לעינוי. לא רק שזה מוצר מאוד קל להשגה בכל התקופות אלא גם שניתן לענות איתו בלא מעט דרכים. בין אם קשירה לעץ והשארת המעונה באמצע שום מקום כשהוא הופך לטרף קל לחיות או משחק משעשע לבני אדם אכזריים, בין אם לתליה לשם בידור שמסתיים במוות, ובין אם קשירה לסוס או שניים על מנת לקרוע את האדם לגזרים.

  13. גיליוטינה

  הגיליוטינה היא אחת מדרכי ההוצאה להורג השכיחות ביותר, מדובר בלהב חד הקשור לחוט ומתוח למעלה. האדם המוצא להורג היה שם את ראשו בתוך החור (ראו תמונה) וכשהמוציא להורג היה משחרר את החבל – ראשו של המוצא להורג היה נערף בשניה. דרך זו הייתה נחשבת לאנושית ביותר  מכיוון שהיא הייתה נעשית במהירות וללא כאבים.

  14. לוח המתיחה

  לאחר שצפיתם בתמונה לא נוכל לעבוד עליכם שלוח המתיחה נקרא לוח המתיחה בגלל שבסוף היו אומרים לו "חהחה עבדנו עליך, אתה בסוף לא מוצא להורג" אז פשוט נספר לכם שזהו אחד המתקנים שהיו נחשבים לכואבים ביותר. את ידיו של המעונה היו קושרים לחלק העליון ואת רגליו לחלק התחתון בצורה אחידה וסימטרית ואז לאט לאט היו מותחים את החבלים עד שגופו היה נקרע לשניים.

  15. קורע לשון

  אין יותר מדי מה לפרט על המכשיר הזה מלבד זה שמדובר במספריים גדולים עם סוף שטוח שאיתו היו תופסים את הלשון, לאט לאט מהדקים עם הבורג וכשזה היה תפוס היטב, במשיכה חזקה לאחור היו תולשים את הלשון של המעונה.

  16. עינוי העכברושים

  להכניס בן אדם לחדר קטן עם חולדה זה כבר עינוי בימינו, אבל בימי הביניים לא היו מסתפקים בזה. אל גוף המעונה היו מחברים קופסה כשהצד שמופנה לגוף האדם פתוח (ללא דופן), בתוך הקופסה היו שמים חולדה ומהצד הנגדי למעונה היו מניחים גחלים או לפיד בוער שגורם לקופסה להתחמם בצורה מהירה. האינסטינקט הראשוני של החולדה הוא כמובן לברוח, ומה עושים כשאי אפשר לחפור דרך דפנות הקופסא? חופרים דרך החומר שכן אפשר – גוף האדם. החולדה הייתה חופרת בגופו של האדם על מנת לפלס את דרכה והתוצאות היו קטלניות.

  17. כיסא העינויים

  הכיסא היה בדרך כלל ממוקם במרתפים וצינוקים, הכסא היה מעוטר ב-500 עד 1500 דוקרנים כמעט בכל מקום אפשרי והמעונה היה יושב עליו כשהוא קשור. אם זה לא מספיק, מתחת לכיסא היה מקום להכנסת גחלים או חומר חימום אחר על מנת לזרז את המעונה להתוודות או לגלות את המידע הרצוי בחקירה.

  18. נעלי מלט

  שיטה זו הומצאה על ידי המאפיה האמריקאית (אין טעם לציין שזו לא מאפיה שאופים בה לחם) ונועדה לחסל בוגדים ומרגלים. את האדם המואשם היו מכניסים עם הרגליים לתוך מלט כשלבסוף היו זורקים אותו לתוך נהר או אגם בעודו בחיים.

  19. תולש חזה

   

  למרות שהעינויים שרשמנו עד עכשיו לא פסחו על נשים, זהו מכשיר עינויים שעוצב במיוחד עבורן. הצבתות שהיו בדרך כלל אדומות מרוב חום היו ננעצות בחזה מלמטה ובמשיכה חזקה היו קורעות אותו החוצה והנשים המסכנות היו מתות מאיבוד הדם הרב.

  20. מספרי התנין

  המכשיר עוצב בצורה מלכותית ויפה מכיוון שהוא נועד בדרך כלל להרוג את האנשים שניסו להתנקש במלך. המספריים הענקיות היו מחוממות עד שהיו מגיעות לצבע אדום ובעזרתן היו 'גוזרים' למעונה איבר איבר ותולשים אותם מגופו.

  21. נישואים רפובליקנים

  שיטה זו הייתה בשימוש בעיקר אצל ז'אן-בטיסט קרייר, אחד ממובילי המהפכה הצרפתית. עינוי זה היה גם משפיל מאוד והוא היה בשימוש כלפי נזירות וכמרים בעיקר. היו לוקחים זכר ונקבה, קושרים אותם אחד לשני כשהם עירומים ומשליכים אותם אל תוך מים קפואים. אם מים לא היו בנמצא, היו פשוט מעבירים אותם בין הלוחמים כשהלוחמים עושים בהם כרצונם עם חרבות וכידונים.

  22. גלגל השבירה

  זהו תהליך ארוך ומייסר בו המעונה היה נקשר אל גלגל גדול מעץ ללא יכולת תזוזה כשהמענה היה מכה בו בפטיש גדול בכל חלקי גופו ושובר איברים ועצמות. לרוב, פעולת הפטיש לא הייתה הורגת את האדם והוא והגלגל היו מונחים בַמַקום או על עמוד גבוה על מנת שימתין למותו בייסורים כשכל גופו שבור. דרך עינוי זו הייתה קשה מאוד מכיוון שהיו יכולים לעבור כמה ימים עד שהמעונה היה מת מהתייבשות או שעופות דורסים היו מוצאים עניין בטרף החי. לעיתים, חלק מהמענים היו מגלים רחמים כלפי המעונה והיו הורגים אותו במכת מחץ או מס' מכות מחץ בחזה על מנת להרוג אותו סופית ולשים קץ לייסוריו.

  23. חמור ספרדי

  מכשיר שהיה בשימוש בזמן האינקוויזיציה הספרדית. האדם המעונה היה מונח עם בטנו על מתקן בצורת האות V הפוכה (כמו בתמונה) כשחלקו העליון מחודד. לאט לאט היו מוסיפים משקל על גבו של המעונה והמתקן היה חותך את בטנו לאט לאט עד שהאדם היה נגזר לשניים.

  24. עינוי המסור

  מבין כל העינויים שכתבתי עד כה, זהו ככל הנראה אחד מהנוראיים ביותר לדעתי, האדם המעונה היה קשור הפוך על מנת שהדם יזרום אל הראש והוא יישאר בערנות ככל שניתן. לאט לאט היו המענים גוזרים אותו לשניים בעזרת מסור ובמקרים רבים אף היו גוזרים רק עד הבטן ומשאירים אותו לסבול בייסורים עד לרגע המוות המיוחל.

  25. תלוי, תלוש ומפוצל

  בכדי לסיים את הרשימה הנוראית הזאת (אני באמת מצטער שבאמת קראתם את כל זה) נציג לפניכם את תהליך העינוי המושקע ביותר. העונש הזה היה בשימוש באנגליה והוא נעשה על אלפי בני אדם עד שבוטל בשנת 1814. האדם המעונה היה נלקח על לוח עץ אל מול קהל רב והיה עובר תליה עד לרגע שבו הוא כמעט מת והיו חותכים את החבל. לאחר מכן היו תולשים למעונה כמה איברים פנימיים ושורפים אותם לעיני הקורבן. ולבסוף, לקינוח, היה הקורבן נקשר לסוסים עצבניים שרצים כל אחד לכיוון אחר עד לקריעת הקורבן ל-4 חלקים.

  תודה שקראתם את הכתבה, נשתדל בפעמים הבאות לתת כתבות מעניינות כמו זאת, אך חיוביות יותר. עד אז, אתם מוזמנים לבינתיים לקרוא את הכתבות הנוספות שיש לנו בקטגוריית היסטוריה.

  יש שיטה אחת פשוטה ומטריפה כדי להיות מגנט בחורות! זה פשוט מדהים!!! רוצים לדעת איך? לחצו כאן

  13 thoughts on “העינויים האכזריים ביותר בהיסטוריה חלק ב'”

  1. נהניתי מהכתבה מאוד (אם אפשר לומר זאת), חבל אבל שלא הזכרת את אגס הייסורים. מכשיר קטן אבל מכאיב בהחלט.

  2. אחלה כתבה חוץ מזה שבעינוי האחרון שורעים את הקורבן ל 5 חלקים ולא ל4 (2 ידיים 2 רגליים ובטן)

   1. אתה נראלי טועה
    כי הקריעות יעשו אחת אחרי השנייה במרווחים קצרים בנקודות שבירה לא אחידות
    הקריעה הראשונה (נגיד רגל) תותיר את האדם עם 2 ידיים ורגל
    הקריעה השנייה (נגיד יד) תותיר את האדם עם רגל ויד
    והקריעה האחרונה תהיה בין 2 הסוסים האחרונים משמע תפצל את מה שנותר ל-2

    סה"כ קיבלנו 4 חלקים ולא 5 כי הבטן תישאר מחוברת בסופו של דבר או ליד או לרגל או שתתחלק באמצע 🙂

  3. החולדה הייתה חופרת* ,
   הגיליוטינה היא אחת מדרכי ההוצאה להורג השכיחות* ביותר.

  4. עדיין אין לי רעיונות מה לעשות לנשים ולעבדים שלי … אחלה דברים אבל אני יודע שהיו מאות עינויים בהיסטוריה שאתם מסתירים מאיתנו. אני רוצה חלק ג !!!!!!!!!!

  5. וואו, תודה. היה מעניין מאוד לקרוא. ולא, זה לא בשבל לרצוח אנשים או משהו, סתם נחמד ומעניין לקרוא גם על חלקים כאלה בהיסטוריה

   1. תודה על התיקון. טעות תמימה כתוצאה מהקלדה שלא עברה בדיקה והגהה. במקומות אחרים שהשתמשו במונח הזה לא הייתה טעות והשתמשנו בע'.

  השאר תגובה

  מאת מערכת האתר

  מערכת האתר וחברי צוות דפי הפייסבוק דברים שלא ידעתם, ניוזבוקס ומצחיקיפדיה. אם גם אתם מעוניינים לכתוב באתר, צרו קשר בקישור הזה.
  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! הפתעה גדולה בדרך...
  מה עוד חדש?