menu icon newsbox tv
  3 דברים שלא שמתם לב אליהם בדרגון בול זי - ניוזבוקס
   

  3 דברים שלא שמתם לב אליהם בדרגון בול זי

  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! בקרוב הפתעה גדולה...
  זה לוקח בדיוק שניה ללחוץ על כפתור אהבתי \ Like!

  אל תשאלו אותנו למה, אבל נתקפנו בהתקף נוסטלגיה לכתוב על אחת מהאנימות (סדרות מצוירות יפניות) הפופולריות ביותר. הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם או לא שמתם לב אליהם בסדרה.

  גוקו הרג רק 2 נבלים בכל דרגון בול זי

  כבר הפסקנו לספור בכמה מקרים כולם מחכים לגוקו שיגיע כדי שיעזור בקרב ויציל את המצב מפני הנבלים המרושעים, אבל אל שמנו לב בכלל שגוקו לא הורג כמעט. בקרב המפורסם נגד פריז הוא לא היה זה שהרג את פריז ולמעשה פריז נהרג מאוחר יותר על ידי טראנקס. גם נגד סל לא היה לו חלק במותו ולמעשה – כל הסדרה הוא הרג רק 2 נבלים.

  האחד הוא יאקון, שהוא אפילו לא "בוס" ולכן לא היה כל כך בעייתי.

  השני היה הוא קיד בו שנהרג כשגוקו שיגר עליו את הספיריט בומב. זו הפעם היחידה שהספיריט בומב היה שימושי מלבד למרוח כל קרב בעוד 2-3 פרקים של מילוי אנרגיה.

  מה שמוזר הוא שהוא לא היה כזה בסדרה שקדמה לדרגון בול זי – דרגון בול. שם הוא הרג לא מעט אויבים מבלי לחשוב על זה יותר מדי. האומן אלברטו קובאטאס החליט לצייר תמונה של כל האויבים (העיקריים) שאותם הביסו כמה מהדמויות הפופולריות. הנה גוקו עומד על גופות מי שהוא הרג.

  מקיטה מצד שני הרג הרבה יותר אנשים כולל רבים שהיו חפים מפשע.

  ורק בשביל הכיף הנה כל ההריגות של יאמצ'ה לכל אורך הסדרה.

  כך שאתם יכולים לקרוא לגוקו גרגרן, אבא גרוע, בעל גרוע, וסתם אדם טיפש, אבל לפחות הוא לעולם לא יהיה יאמצ'ה.

  האנימציות נראות אחרת בחלק מהפרקים

  לאחר שהסדרה החדשה שנקרא" דרגון בול סופר" עלתה לשידור ביולי 2015, החלו צופים רבים להתלונן על הבדלים בציורים. הצופים לא הבינו איך אנימה מעולה מדרגה ראשונה הפכה פתאום להיראות כמו עבודה של ילד בן 12 בשיעור אומנות. אבל למעשה, כל הזמן הזה היו כמה אנימטורים שהיו אחראיים על הציורים, למשל בתמונה למעלה משמאל, רואים את גוקו כפי שהופיע בפרק 168 ובתמונה מימין רואים את גורו כפי שהופיע בפרק 167!

  הקטע הוא שלא מדובר בדבר מוזר קורה רק בדרגון בול זי, אלא בהרבה סדרות אנימציה משתמשים באנימטורים שונים כדי לצייר וליצור פרקים שונים. ובגלל שלא כל בני האדם שווים זה לזה, חלק עושים את העבודה פחות טוב מהאחרים. מה שמציק עוד יותר לדעת, הוא שאפילו סצנות שמופיעות פעמיים, לא בהכרח מצוירות על ידי אותם אנימטורים. ראו למשל את הדוגמא הזאת.

  עם זאת, שיהיה ברור שקיימים קווים מנחים לאנימטורים אבל הם לא בהכרח מדוקדקים עד תו הפנים האחרון. עדות לכך הן התמונות הבאות שבהן תוכלו לראות את ההבדלים האלה על מקיטה. יש את מקיטה ה"מאיים והמרשים עם השיער המתנופף ברוח" (ימין למטה) ויש את מקיטה "בעיות סמים קלות" (בצד ימין למעלה)

  אבל אין מה לעשות, זה אחד הדברים שצריך להתמודד איתם כשאתם יוצרים סדרה ארוכה מאוד. לפעמים צריך להתפשר על האיכות כדי להגביר את הכמות.

  כמעט לכל דמות יש שם חלופי מוזר

  אם אנחנו צופים בגרסא העברית של הסדרה, וגם אם אנחנו צופים בגרסא האמריקאית אנחנו לא נרגיש שיש משהו יוצא דופן בשמות. בטח קקרוטו, נאפה ורדיץ הן שמות שהמציאו היוצרים כי זה סתם נשמע מגניב ויפני כזה. אבל למעשה, לשמות יש משמעות. משמעות מביכה במיוחד ולא קשורה בעליל לשום דבר בסדרה.

  אם שמתם לב מה משותף לשלושת השמות למעלה שהן שמות של ירקות. ובכלל, כמעט כל הסיאנים בסדרה קרויים על שם ירקות בשפה היפנית. שמו האמיתי והמקורי של גוקו הוא "קקרוטו" וזה אומר גזר, נאפה זה חסה ורדיץ זה צנון. שמו של מקיטה הוא קצת יותר כללי וזה אומר "ירקות". בנוסף לסיאנים, גם לשאר הדמויות יש משמעות. קרירין זה קארי, טראנקס זה סוג של תחתוני גברים ובורמה (בולמה) זה סוג של תחתוני נשים.

  יש עוד הרבה דברים שאפשר לכתוב לכם על דרגון בול זי כי זו בהחלט סדרה שיש לה עומק והיסטוריה ארוכה, אבל אנחנו קודם צריכים לראות כמה מכם באמת מתעניינים בסדרה הזאת. אז בשביל לבדוק את זה אנחנו צריכים לראות שנגיע לפחות ל-150 לייקים בפוסט למטה.

  יש שיטה אחת פשוטה ומטריפה כדי להיות מגנט בחורות! זה פשוט מדהים!!! רוצים לדעת איך? לחצו כאן

  4 thoughts on “3 דברים שלא שמתם לב אליהם בדרגון בול זי”

  1. ילד בן כמה אתה
   מה אנימטורים הסדרה דרגון בול זה יצאה לפני20 שנה לא היה בזמנו את הטכנולוגיה לדאוג שכל פריים יהיה פרופוציונלי
   בסדרה החדשה דרגון בול סופר יש איכות טובה קבועה
   לא אומרים מקיטה אומרים ווג'יטה
   מזה מקיטה שאר הירקות מה הוא שוק?
   לא אומרים קאקרוטו אומרים קאקרוט
   חאלס להגיד שטויות

  2. שמו המקורי של גוקו הוא לא קקארוטו אלא קקארוט.
   ויג'יטה קורא לו ככה כי המשמעות של זה היא אפס

  השאר תגובה

  שיתופים