menu icon newsbox tv
  12 שיטות דרכי הוצאה להורג האכזריות בהיסטוריה - ניוזבוקס
   

  12 שיטות דרכי הוצאה להורג האכזריות בהיסטוריה

  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! בקרוב הפתעה גדולה...
  זה לוקח בדיוק שניה ללחוץ על כפתור אהבתי \ Like!

  אז הצלחתם לשכנע אותנו. רצינו לעשות לכם כתבות חדשות ושמחות יותר מאשר כל הכתבות המזוויעות על העינויים, הרוצחים והמחלות אבל אתם ממשיכים להתעקש ולשלוח לנו הודעות שאתם נהנים מהכתבות השליליות האלו. אז הנה לכם כתבה על שיטות ההוצאה להורג האכזריות ביותר. חלק מהדרכים כבר הוזכרו בכתבה על העינויים (כמו למשל נעלי מלט וגיליוטינה שמשום מה נכנסה לכתבה על העינויים אבל היא בהחלט מתאימה לפה יותר) אז לכן נדבר על כאלו שלא מופיעים ברשימות אחרות שלנו.

  1. Scaphism

  בפרס העתיקה אחת השיטות להוצאה להרוג הייתה להפשיט אדם ולקשור אותו לעץ כשלאחר מכן היו מאכילים אותו בכפיה חלב ודבש עד שהוא מתמלא לגמרי (לא נגעיל אתכם ונפרט מה זה עושה לחילוף החומרים בגוף). בנוסף, היו מורחים אותו בדבש וחרקים רבים היו נמשכים אליו ולאחר זמן מה כשהצרכים שלו היו נערמים, חרקים נוספים היו מבלים במקום ומתרבים ומתחילים גם לאכול את העור. המוות הזה יכול להיות מאוד איטי, אפילו עד שבועיים והסיבות למוות בסופו של דבר היו רעב או התייבשות.

  2.מחיצה על ידי פיל

  שיטה שידועה בעיקר בדרום אסיה. לפני שהפיל מבצע את משימתו היו המאשימים צריכים לאשר שהאדם שהולך למות הוא באמת האשם או שהם נתנו עדות שקר, במקרה כזה, כשרגלו של הפיל כבר על ראשו, המואשם היה מתחנן על חייו ומבקש מהמאשימים לחוס על חייו או לחזור בהם מטענתם. סביר להניח שזה לא היה עובד כי אח"כ דינם של המאשימים היה זהה לו כעונש על עדות שקר. לבסוף, לאחר שאישרו, הפילים היו מאומנים להאריך את המוות של הנידון למוות בכך שהם היו דורכים על ראשו בעדינות רבה ולאט לאט מרסקים את גולגלתו עד שהיו משטחים אותו לגמרי.

  3. הליכה על הקרש

  השימוש בדרך הוצאה להורג זו ידועה על ידי פיראטים וכל מיני יורדי ים סוררים. מכריחים את הנידון למוות לעלות על הקרש ובלית ברירה הוא היה צריך ליפול אל תוך המים העמוקים. אם דרכי הוצאה להורג בטביעה מפחידים אתכם אין לכם מה לדאוג, סביר להניח שהנידון למוות לא ימות בטביעה אלא על ידי כרישים שהיו במקום או אפילו עקבו אחר הספינות לאחר שלמדו שמדי פעם יש משלוח חדש של אוכל טרי.

  4. Bestiarii

  דרך שהייתה בשימוש ברומא העתיקה בה הנידון למוות היה מוצב בזירה להילחם נגד בעלי חיים אכזריים. אך תתפלאו או לא, לא תמיד היו נלחמים בזירה הזאת רק נידונים למוות מכיוון שלוחמים רבים רצו לעשות זאת על מנת לקבל כבוד, תהילה או כסף. ההבדל העיקרי בין הלוחמים לנידונים, הוא שהנידונים היו נשלחים לשם עירומים וללא שום אפשרות להגן על עצמם.

  5. Mazzatello

   

  נקרא על שם האמצעי בו היו משתמשים כדי לבצע את ההוצאה להורג. העונש היה נפוץ במדינות האפיפיור במאה ה-18. הנידון היה מובל אל הגרדום באזור ציבורי, שם היה חוטף מכה עצומה בעזרת פטיש העץ הגדול הישר בראש. בגלל שזה לא היה הורג את הנידון אלא רק מהמם אותו, היה המוציא להורג משסף את גרונו לאחר מכן.

  6. תליה

  עונש מוות בתלייה הוא מאוד פופולרי גם בימים אלו. העונש האידיאלי הוא על ידי קשירת חבל מסביב לצוואר ואז פתיחת דלת מתחת לרגלי הנידון כך שהוא בדרך כלל מת בגלל שבירת המפרקת. במדינות האיסלמיות ובראשן איראן, תולים לא מעט בדרך קצת יותר אכזרית שהיא קשירה של החבל מסביב לצוואר ואז הרמה של הקורבן על ידי מנוף או אמצעי אחר.

  7. Flaying

  פעולת ההפשטה של העור מגוף הנידון למוות. בדרך זו של הוצאה להורג השתמשו כדי לזרוע פחד ובמקרים רבים היו תולים את העור של האדם במקומות ציבוריים כדי שכולם יראו.

  8. מחיצה

  בשיטה זו השתמשו באירופה בעבר. כפי אפשר לארות ולהיחרד מהתמונה למעלה, אדם היה מוצב תחת משטח שעליו היו סלעים ומשקולות. השימוש בשיטה זו היה כדי להוציא מידע מהאדם או כדי שיביע חרטה על מה שעשה. כל פעם שהאדם היה מסרב או לא משתף פעולה היו מוסיפים עוד ועוד אבנים עד שהוא היה נמחץ למוות או נחנק.

  9. הגריל

  כולנו אוהבים גריל וברבקיו, אבל לא האנשים שהיו צריכים לחוות את התהליך הזה. שמים את הקורבן על 'מיטה' ובה גחלים רותחים. השיטה הזאת לא הייתה מהירה מדי ואתם יכולים לתאר את הייסורים.

  10. שריפה

  השיטה הזאת מוכרת לנו מלא מעט מקומות או מסדרות (משחקי הכס?). בשיטה זו קושרים את הקורבן לעץ כשלמרגלותיו מתחילים להבעיר אש. אם הקורבן היה בר מזל הוא לא היה לבד בעונש הזה ולכן היו משתמשים ביותר חומרי בערה ולכן האש החזקה הייתה הורגת אותו יותר מהר או שהוא היה נחנק מהרעלת פחמן דו חמצני.

  11. קבירה בחיים

  לפעמים היו מדלגים על השלב שבו הורגים את הקורבן ופשוט קוברים אותו. שיטה זו הייתה פופולרית גם בקרב השלטונות במהלך התקופות. התיעוד האחרון של מקרה כזה בחסות הממשלה היה בשנת 1937 כשחיילים יפנים עשו זאת בטבח ננקינג.

  12. ספוקו

  אנחנו מכירים את זה גם כ'חרקירי' וזו שיטת הוצאה להורג מכובדת יותר מהשאר מהסיבה שהקורבן היה עושה זאת בעצמו. אם הסמוראי היה עלול ליפול בשבי הוא היה מורה לבצע ספוקו כדי לא להיות מבויש ובמקרים אחרים אפילו השובים היו מאפשרים לסמוראי לבצע את ההתאבדות מאשר להיות מוצא להורג על ידם. בשיטה זו היה הסמוראי דוקר את ביטנו ומסובב את הסכין למספר כיוונים שונים, אם הוא לא היה מצליח לעשות זאת, היה חברו עורף את ראשו על מנת למנוע ממנו את הסבל.

  הספוקו נאסר רשמית בשנת 1868 אך למרות זאת היו מספר מקרים בהם המשיכו לעשות זאת כמחאה, כאבל ובמלחמת העולם השניה חיילים ביצעו זאת על מנת לא ליפול בשבי או במקרים אחרים כבושה מההפסד, כך עשה למשל אדמירל הצי הקיסרי היפני לאחר שנגמרה המלחמה – הוא פרסם התנצלות לאחר ששלח 4000 חיילי קאמיקאזה אל מותם וביקש שיטפלו ביפן היטב וישקמו אותה. הוא עשה את הספוקו ללא עוזר ולכן לא מת מיד אלא מת מפצעיו לאחר 15 שעות.

  בונוס מהיהדות: המנהג לכסות את הסכינים בזמן ברכת המזון מאוד מזכיר את זה בגלל שאחת הסיבות היא שמסופר על אדם שהגיע לברכת 'רחם' ומרוב שהתאבל על חורבן ירושלים הוא לקח את הסכין, נעץ אותה בבטנו ומת.

  חלק מהשיטות שאולי התפלאתם אם לא מופיעים בכתבה אולי שכחנו ואולי כבר מופיעים בכתבות הקודמות על העינויים. (אם עדיין לא קראתם את חלק א' לחצו כאן)

  יש שיטה אחת פשוטה ומטריפה כדי להיות מגנט בחורות! זה פשוט מדהים!!! רוצים לדעת איך? לחצו כאן

  2 thoughts on “12 שיטות דרכי הוצאה להורג האכזריות בהיסטוריה”

   1. רצינו לכתוב אבל החלטנו שלא מהסיבה שלא ברור אם באמת היה שימוש בשיטה הזו או שזה רק סיפור במיתולוגיה הנורדית.

  השאר תגובה

  מאת מערכת האתר

  מערכת האתר וחברי צוות דפי הפייסבוק דברים שלא ידעתם, ניוזבוקס ומצחיקיפדיה. אם גם אתם מעוניינים לכתוב באתר, צרו קשר בקישור הזה.
  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! הפתעה גדולה בדרך...
  מה עוד חדש?
  שיתופים