menu icon newsbox tv
  ככה אנשים משנת 1899 חשבו שהעתיד ייראה - ניוזבוקס
   

  ככה אנשים משנת 1899 חשבו שהעתיד ייראה

  פורסם לפני 4 שנים עם התגיות , ,
  רוצים להישאר מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק! בקרוב הפתעה גדולה...
  זה לוקח בדיוק שניה ללחוץ על כפתור אהבתי \ Like!

  לא משנה איפה תסתכלו באינטרנט, היום הוא יום "בחזרה לעתיד", אם לא באופן רשמי, אז לפחות אצלנו באתר. ולפני שייגמרו לנו הרעיונות לכתבות על בחזרה לעתיד כמו השחקנים מבחזרה לעתיד אז והיום או 11 דברים שבחזרה לעתיד צדק לגביהם, או שלא (כדאי לכם לקרוא אותן, אגב) אנחנו נכתוב לכם על העתיד של העבר באופן אחר.

  בשנת 1899 הוכנו יצירות לקראת תערוכה מיוחדת בפריז בשנת 1900 ואז הוצגו ברחבי צרפת בין השנים 1901-1910. היצירות האלו אמורות לספק לנו את השאלות של "איך חשבו שהעולם ייראה בעוד 100 שנה". אז בואו נראה.

  בבית הספר

  למרות שנראה כאילו מדובר באיזה ניסוי מזעזע, אם תסתכלו טוב, תוכלו להבין שמדובר בסוג של "אוזניות" שמשדרות מידע. הטכנולוגיה המדהימה הזאת נראית כל כך מגוחכת היום במיוחד לאור העובדה שהמורה דוחף ספרים לתוך המכשיר שמשדר לתלמידים את החומר. אבל ראוי לציין, שבאמת סוג הלמידה השתנה לא מעט מאז, במיוחד לאור העובדה שהיום יש טאבלטים ומחשבים בכיתות, והאם הטכנולוגיה הזאת שעליה מדברים היא בעצם האינטרנט?

  בכיבוי האש

  המלחמה באש הייתה יותר קשה אז מאשר היום, לכבאים היה כמעט בלתי אפשרי להגיע לקומות גבוהות ולא היו להם את הכלים הדרושים לעשות את העבודה כמו שיש היום. למרות שעדיין הכבאים שלנו לא יכולים לפרוש כנפיים ולעוף, יש לנו היום כבאיות עם סולמות גבוהים ואפילו מטוסים שמפזרים חומרי כיבוי מהשמיים.

  בצלילה

  מצטערים לאכזב אתכם, מלבד שיפורים בטכנולוגיה שהייתה קיימת גם לפני 100 שנה וכמובן כמה הברקות פה ושם, אנחנו עדיין לא יכולים לרכב על סוסי ים ענקיים. מה חשבתם לעצמכם?

  בחווה

  החוואי בתמונה נראה ממש עסוק, כל הזמן טרוד בלחיצה על כפתורים ובהפעלת המכונה שפועלת על חוט "הרי אין דבר כזה משהו שהוא אלחוטי". אבל עם כל הצחוק, התמונה נראית לא כזאת רחוקה מהמציאות. במהלך המאה החולפת תום החקלאות התקדם בצורה משמעותית, יש פחות אנשים שעוסקים בתחום ובכל זאת יש יותר תוצרים. אפילו המחרשה (או מה שזה לא יהיה) די מזכירה טכנולוגיות של היום.

  במשטרה

  אין ספק שאנשים פעם רצו לעוף, גם אנחנו רוצים, אבל לפני שנדאג למשטרה מעופפת אנחנו צריכים לדאוג קודם כל לשאר הנהגים המעופפים, אנחנו עדיין נוסעים במכוניות ולכן שוטרים במכוניות זה דבר תקין לחלוטין. אגב, אל תשכחו שיש לנו גם מסוקים משטרתיים, אז לפחות זה.

  בגידול בעלי חיים

  תראו איזו טכנולוגיה מתקדמת – מכניסים ביצה ולאחר שתי שניות וקצת קיטור יוצא אפרוח שנותן ביס באיזה חומר והופך לבוגר יותר. כנראה שדבר כזה לא קיים עדיין זה דבר טוב, אבל מה שמפתיע אותנו בתמונה הוא דווקא הלבוש של הבחורה. הטכנולוגיה מתקדמת, אבל האופנה לא.

  במירוצי במים

  אם חשבתם שלרכב על סוסי ים זה מוזר, אז עריכת מירוצים עם קהל מתחת למים תוך כדי שרוכבים על דגים נשמע מוזר עוד יותר. במקום זה, אנחנו שולחים צוללנים כדי להכיר יותר את האוקיינוסים וללמוד על בעלי החיים שבהם, אולי באמת נמצא זן חדש של דגים שיעזרו לנו לקדם את התהליך של המירוצים.

  בחילוץ מהאוויר

  עם יד על הלב, זה נראה הדבר הכי חכם שראינו בכרטיסיות פה. למרות שזה צוייר לפני יותר מ-100 שנה, זה די מתקדם והגיוני. סייר שצופה על הנעשה ביבשה ויגיש עזרה לכל הנדרש, די מזכיר את יחידות החילוץ שיש לנו במשטרה ובצבא.

  בניקיון

  רק להראות לכם את השלבים באבולוציה של הניקיון. בעבר היו משתמשים בידיים, או לפחות במטאטא כדי לנקות את האבק, לאחר הרבה זמן שלא הומצא שום דבר, בסביבות שנת 1860 הומצאו שואבי האבק הראשונים, אז זה מפתיע מאוד ש-150 שנה לאחר מכן ואתם דעיין לא יכולים לחשוב על משהו יותר מתקדם. בכל אופן, לנו יש את האיי-רובוט ומאוד מצער אותנו שהם אפילו לא היו קרובים, אבל מצד שני, מי היה יכול לדמיין שתמונה כזאת אי פעם תצולם?

  יש שיטה אחת פשוטה ומטריפה כדי להיות מגנט בחורות! זה פשוט מדהים!!! רוצים לדעת איך? לחצו כאן

  2 thoughts on “ככה אנשים משנת 1899 חשבו שהעתיד ייראה”

  1. התמונה עם האפרוחים קיימת במאה אחוז. למען האמת זה העניין שטבעונים חופרים עליו כל הזמן,אם מישהו היה טורח להקשיב להם. האפרוחים של היום עוברים סלקציה אחרי שהם יוצאים מהביצה. הבנות חיות הבנים מתים. אחר כך הן מקבלות חומרים שמאיצים את ההתבגרות שלהן,מטילות בייצים בכמויות לא טבעיות,,ואז הן מגיעות אליכם לצלחת.

  השאר תגובה

  שיתופים